FirmaSpecjalistyczna.pl

Jak zabezpieczyć elewację przed graffitti?

0

Bardzo popularną sztuką stały się dzisiaj murale. Są one wykonywane ma murach, na ścianach budynków głównie w dużych miastach takich jak Warszawa czy Kraków. Są one elementem dekoracyjnym miasta, służą poprawieniu estetyki. Murale są dziełami sztuki, które można podziwiać przechadzając się ulicami miast. Niestety w polskich miastach występują także rysunki na murach, które ze sztuką nie mają wiele wspólnego. Mowa tutaj o graffiti. Jest ono tworzone często przez chuliganów, którzy wykorzystują do tego tanie spraye ze sklepów budowlanych. Graffiti sprawia właścicielom budynków, na których się pojawiły, duże problemy w czasie próby usuwania. Jest to często niemal niemożliwe. Wszystko zależy od środka, jakim zostały wykonane rysunki. Wykonywanie tego typu malunków jest nielegalne i zazwyczaj sprawia, że elewacja jest po prostu oszpecona.

Jak radzić sobie z problemem graffiti?

Na szczęście istnieją sposoby na to, aby radzić sobie z tym problemem i usunąć spraye z murów. Istnieją na rynku preparaty, które służą zabezpieczaniu ścian przed wykonywaniem graffiti. Środki służą zarówno do usuwania powstałych malunków, jak i zabezpieczają ściany przed kolejnymi wybrykami chuliganów. Mogą być wykorzystywane w każdym miejscu, nawet w bardzo trudnych do wyczyszczenia powierzchniach. Tego typu specyfiki z pewnością przydadzą się firmom sprzątającym oraz właścicielom budynków znajdujących się np. w bezpośrednim sąsiedztwie z chodnikiem, w pobliżu stadionu piłkarskiego, klubów nocnych i w innych newralgicznych miejscach.

Preparaty, które zabezpieczają przed graffiti są dostępne w internecie. Można je łatwo zakupić z dostawą, np. w sklepach z profesjonalną chemią lub wyposażeniem firm sprzątających. Istnieje wiele takich specyfików. Są one zróżnicowane pod względem pojemności, składu oraz ceny. Najdroższe specyfiki kosztują około 400 złotych, najtańsze można pozyskać za kilkadziesiąt złotych. Na przykład produkt Protect – Safe Graffiti Remover świetnie nadaje się do usunięcia graffiti i kleju po naklejkach. Jest odpowiedni również do stosowania na podłożach delikatnych.

Jak stosować?

W celu zabezpieczenia elewacji przed graffiti trzeba rozsmarować dany preparat na całej ścianie. Preparaty są bezbarwne, więc nie będą wpływały na wygląd ściany. Posiadają one wysoką odporność na ścieranie oraz na rozpuszczalniki. Dzięki powłokom, które zostały nałożone, można z nich bardzo łatwo usunąć powstałe po użyciu preparatu graffiti. Preparaty są przystosowane w zasadzie do każdej powierzchni. Można nakładać je na beton, tynk, podłoża mineralne, stal, drewno, aluminium, cegły, kamień, płytki, podłoża pokryte farbami i lakierami.

Preparaty na zabezpieczenie przed graffiti są odporne na wiele zmywań. Niektóre na dziesiątki, inne nawet na setki. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę, czy dany preparat nadaje się na powierzchnię, którą chcemy nim zabezpieczyć. Nie każdy bowiem przeznaczony jest do każdego typu materiałów. Wiele zależy od składu.

Inspirowane: Dlaalpinisty.pl – środki do mycia elewacji

You might also like