FirmaSpecjalistyczna.pl

Zalety gotowych projektów domów

0

Z roku na rok można zauważyć rosnącą popularność, jaką cieszą się gotowe projekty domów. Najważniejszym atutem, na jaki wskazują osoby, które zdecydowały się na ich zakup jest ich atrakcyjna cena jak również to, iż niezwykle szybko można mieć gotowy projekt w ręku i rozpocząć jego realizację.

Tańszy nie znaczy gorszy

Gotowe projekty domów mają niską cenę przede wszystkim ze względu na to, iż biuro architektoniczne sprzedaje jeden projekt wielu osobom. Najczęściej są to domy o najbardziej poszukiwanych powierzchniach, zazwyczaj od 100 do mniej więcej 160 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Projektanci starają się, aby bryła budynku była dość zwarta, co zazwyczaj ułatwia jej posadowienie nawet na niezbyt dużej działce. Każdy, kto decyduje się na zakup gotowego projektu domu musi mieć świadomość, iż nie otrzymuje go na wyłączność, a każdy kto ma ochotę może sobie go kupić. Okazuje się jednak, iż bardzo często gotowe projekty domów są niezwykle ciekawie pomyślane, dzięki czemu nawet nieduży dom może stanowić idealne miejsce do zamieszkania dla kilkuosobowej rodziny.

Od ręki w ręku

Kolejną zaletą, a raczej przewagą, jaką mają gotowe projekty nad tymi realizowanymi na indywidualne zlecenie jest czas ich otrzymania. Często wystarczy jedynie kilka dni, aby mieć w domu pełną dokumentację projektu i rozpocząć jego realizację. Oczywiście wcześniej należy sprawdzić, czy będzie można go pobudować na posiadanej działce, jednakże w wielu sytuacjach biuro projektowe, które sprzedaje gotowe projekty zajmuje się tym nieodpłatnie dla swoich klientów. Zdarza się także, iż niektórzy klienci zauroczeni projektem najpierw dokonują jego zakupu, a dopiero potem poszukują działki, na której będzie można go wykonać.

Takie same a nie identyczne

Bardzo często klienci decydują się na zmiany w nadesłanym projekcie, szczególnie jak mowa o kolorystyce elewacji czy podobnych elementów. Dzięki temu ich dom może wyróżniać się spomiędzy wielu innych, i nawet w sytuacji, gdy obok siebie postawionych jest kilka budynków na podstawie tego samego projektu, to i tak każdy z nich wygląda inaczej.

 

You might also like