FirmaSpecjalistyczna.pl

Zalety deski elewacyjnej TABULO

0

Współczesne trendy w budownictwie stale ulegają zmianom. To, co kiedyś było „na topie”, dzisiaj odchodzi powoli do lamusa. Tradycyjne elewacje i wykończenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych obecnie posiadają ciekawą alternatywę. Jest nią elastyczna okładzina ścienna – deska elewacyjna TABULO.

Drewniana elewacja domu w nowej odsłonie

Elewacja budynku nie musi być standardowa i zgodna z tym, co od lat proponują nam czasopisma budowlane i wnętrzarskie. Z powodzeniem można wykorzystać tutaj materiał, który imituje deskowane wykończenie ścian. Ta nowa technologia przewiduje zastąpienie drewna wyjątkowo elastyczną okładziną ścienną, która jest łudząco podobna do naturalnego kolorytu drewna.

Trend ten ukształtował się pod wpływem zapotrzebowania na posiadanie elewacji, która stylizowana jest na domy drewniane, tak zwane skandynawskie. Elastyczna deska elewacyjna TABULO ciekawie prezentuje się z białą elewacją, jak również wkomponowuje się w te, o barwie zbliżonej do naturalnych kolorów ziemi – tj. zielonej, brązowej, żółtej, pomarańczowej itp.

Pomysł na trwałą, praktyczną i estetyczną elewację budynku

Imitacja drewna na elewacji ma również wiele innych zalet. Po pierwsze jest ona dużo bardziej odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne – śnieg, deszcz, mróz, promienie słoneczne, gradobicie itp. Drewno, nawet to doskonale zabezpieczone, z czasem zmienia swój naturalny koloryt, jak również dynamicznie reaguje na każdą zmianę klimatu czy temperatury. Może to doprowadzić do nieestetycznych przebarwień w tego typu elewacji, która z czasem zaczyna się starzeć i wyglądać na podniszczoną.

Elewacje drewniane wymagają także systematycznego odnawiania i konserwacji z użyciem drogich środków do pielęgnacji. Problemem może być również czyszczenie ścian zewnętrznych. W przypadku deski elewacyjnej TABULO utrzymanie czystości jest proste, nawet po wielu latach użytkowania. Do podstawowych zalet deski można zaliczyć:

  • brak próchnienia,
  • nietracenie powłoki zabezpieczającej,
  • brak potrzeby systematycznego konserwowania i odnawiania.

Elewacja drewnopodobna TABULO to rozwiązanie na długie lata, które z pewnością nie traci swojego pierwotnego wyglądu i kolorytu.

Termoizolacja oraz uniepalnienie materiału

Elewacja drewnopodobna TABULO to skuteczny sposób na ocieplenie budynku – szczególnie, gdy narażony jest on na silne podmuchy wiatru. Jest to metoda na docieplenie dużej kubatury, szczególnie w domach z cegły oraz posiadających bardzo wysokie okna, duży strych oraz niezagospodarowane powierzchnie, przez które wydostaje się dużo ciepła. Elewacje domów parterowych przy pomocy deski TABULO pomogą ograniczyć wydatki przeznaczone na ogrzewanie, szczególnie w przypadku obiektów wykorzystujących do tego celu gaz.

Deska drewnopodobna z powodzeniem sprawdzi się w mineralnych systemach dociepleń oraz na wszelkiego rodzaju nośnych podłożach elewacyjnych żywicznych. Deska jest odpowiednio zaimpregnowana oraz pokryta specjalistycznymi atestowanymi środkami uniepalniającymi, które gwarantują jej całkowitą odporność na palenie się.

Panele drewniane na ścianę

Elastyczną okładzinę TABULO można użyć także do celów dekoracyjnych w pomieszczeniach. Przepięknie wygląda ona w domach i mieszkaniach w stylu vintage, loftowym, nowoczesnym, klasycznym oraz modern futurystycznym. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że możemy dopasować ją do barwy ścian. Do wyboru mamy bardzo jasne odcienie – perłę Bałtyku, jasny dąb, jak również i te – ciemne – grafit, mahoń, ciemny orzech. Do kompozycji kolorystycznej dołączyły także Winchester i Złoty Dąb, które imitują ciepły koloryt drewna.

Panele drewniane na ścianę można wykorzystać jako wykończenie korytarzy, kuchni, łazienek, jak i ścian w sypialni, gabinecie do pracy oraz pokoju dziennym – salonie. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się także w pomieszczeniach firmowych.

Jeśli poszukujesz trwałych, odpornych na czynniki zewnętrzne oraz estetycznych paneli drewnopodobnych (typu na zewnątrz – wewnątrz) deska elewacyjna TABULO z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Źródło: https://kosbud.com.pl/

You might also like