FirmaSpecjalistyczna.pl

W jaki sposób zabezpieczyć odbiornik elektryczny?

0

Moduł bezpiecznikowy – najlepszy sposób na zabezpieczenie odbiornika elektrycznego 

Coraz kosztowniejsze i delikatniejsze odbiorniki elektryczne, w szczególności sprzęt gospodarstwa domowego, wymagają stosowania zabezpieczeń przed negatywnymi następstwami wzrostu pobieranego prądu ponad bezpieczną i gwarantowaną wartość dopuszczaną przez producenta odbiornika elektrycznego. Aby uniknąć uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia odbiornika w sytuacji przeciążenia go przez nadmierną wartość prądu pobranego z sieci elektrycznej, wystarczy zadbać o zabezpieczenie prostym urządzeniem stabilizującym w postaci modułu bezpiecznikowego. Jest to doskonały i niezawodny sposób na rozwiązanie problemu zmienności natężenia i napięcia prądu przepływowego, a taka inwestycja może ocalić odbiornik przed spaleniem lub chociażby awarią wymagającą interwencji serwisowej. Warto więc zadbać o zakup odpowiednich dla naszych urządzeń modułów bezpiecznikowych. Oszczędzi nam to stresu, kosztów naprawy i czasu koniecznego do jej przeprowadzenia, co w przypadku niestabilnych sieci elektrycznych zapewnia optymalny komfort użytkowania urządzeń. Moduł bezpiecznikowy to całkowita gwarancja spokoju użytkownika kosztownego sprzętu elektrycznego.

Jak działają moduły bezpiecznikowe? 

Moduły bezpiecznikowe chronią urządzenia elektryczne przed zmiennością prądu przepływowego, w szczególności zaś niwelują one negatywne skutki wzrostu pobieranego przez odbiorniki prądu elektrycznego przekraczającego wartość fizyczną przewidzianą w standardzie produkcji i użytkowania tych urządzeń. Elektrycy i monterzy urządzeń modułów bezpiecznikowych szczególnie polecają moduły bezpiecznikowe z serii BIK, które służą do uniwersalnego zabezpieczania odbiorników za pomocą specjalistycznych aparatowych wkładów topikowych typu WTA (max. 10 A 250 VAC). Dodatkową zaletą tego rodzaju modułów bezpiecznikowych jest ich standardowe, fabryczne wyposażenie w oprawkę bezpiecznikową. Oprawka ta zawiera wysoką końcówkę, która umożliwia wymianę bezpiecznika bez stosowania dodatkowych narzędzi, zatem rozwiązanie to maksymalizuje bezpieczeństwo techniczne użytkowania urządzenia oraz jego ewentualnej naprawy. Taki model moduły bezpiecznikowego to także gwarancja bezpieczeństwa podczas usuwania ewentualnych awarii.

Czym są moduły bezpiecznikowe w kontekście ich konstrukcji i funkcji technicznych? 

Moduły bezpiecznikowe stabilizują zmienne przepływy prądu w urządzeniu docelowym i zapobiegają jego uszkodzeniu lub spaleniu w sytuacji, gdy wartość prądu przekracza jego techniczne możliwości. To podstawowa funkcja modułów bezpiecznikowych. Obecnie dostępne są urządzenia modułowe o bardzo wysokiej jakości ich wykonania. Każdy z ich elementów jest starannie dopracowany i zintegrowany z całością funkcjonalną urządzenia. Co bardzo istotne, w dbałości o bezpieczeństwo działania tego typu urządzeń, obecnie moduły bezpiecznikowe wykonuje się z materiałów samogasnących, co zabezpiecza urządzenie przed spaleniem. Dbałość o bezpieczeństwo przeciwpożarowe producentów modułów bezpiecznikowych doceniana jest przez użytkowników urządzeń, którzy często borykają się ze skomplikowanymi instrukcjami przeciwpożarowymi. W ofercie handlowej dostępne są moduły bezpiecznikowe z jedną, dwoma lub czterema oprawkami. Moduły bezpiecznikowe mogą równie skutecznie funkcjonować w skrajnie niskich lub wysokich temperaturach, dzięki czemu są bezawaryjne.

Inspirowane: Pollin.pl – tester ciągłości przewodów

You might also like