FirmaSpecjalistyczna.pl

Tablet – nowoczesne uniwersalne narzędzie

Bez tabletu jak bez ręki

Tablet stał się podstawowym wyposażeniem większości z nas. Używamy tabletu na co dzień do nawiązywania kontaktów, przeglądania internetu czy nauki. Staje się on tak podstawowym narzędziem jak pióro czy długopis. W tablecie przechowuje się dane – te ważne i te mniej ważne, notatki z zajęć, plany, faktury i e-bilety – od autobusowych po te na imprezy sportowe i kolejowe.

Tablet czy klasyczna książka?

Obecnie tablety na dobre wkradają się w łaski uczniów i pracowników. Jeśli chodzi o szkołę, dzieci o wiele bardziej wolą się posługiwać nim niż klasycznym podręcznikiem. Powód jest prosty: mniej do noszenia. Tablet jest o wiele lżejszy niż kilka opasłych tomów do różnych przedmiotów czy lektur obowiązkowych, ponadto w kilkanaście sekund może dać dostęp do kilku tysięcy książek, atlasów i tablic. Uczniowskie plecaki wyładowane ponad miarę potrzebnymi podręcznikami potrafią ważyć i kilkanaście kilogramów. Używając tabletu zawsze pod ręką mamy dostępną potrzebną książkę, tablice trygonometryczne czy całą encyklopedię – dane aktualizowane w czasie rzeczywistym. Dlatego też rodzice popierają korzystanie z tabletów, a ich sympatie są podyktowane troską o zdrowie i proste kręgosłupy swoich dzieci.

Organizer i książka w jednym

Jeśli ktoś jeszcze nie dostrzegł zalet tabletu w pracy, może przekona go fakt, że wszelkie dane zapisane w stacjonarnym komputerze może w każdej chwili wziąć ze sobą i u szefa zrelacjonować prace nad zadaniem, podpinając tablet do projektora, by wszyscy na konferencji widzieli referat. Podobnie może zrobić uczeń w szkole, referując swoją pracę domową.
Każdemu tablet może ułatwić organizowanie dnia – odpowiednie aplikacje pomogą w planowaniu kolejnych zadań i spotkań. Jeśli potrzebne na spotkanie dane zapisane są w poczcie, nie ma problemu, by mieć do nich dostęp. Książka adresowa zawsze jest pod ręką, podobnie jak bieżące wydarzenia, którymi żyją portale społecznościowe.

Dostęp do świata pod ręką

Rodzice posługujący się tabletem optują za tym, by w tym małym urządzeniu, którym posługuje się ich dziecko w wieku szkolnym, były wgrane wszystkie książki, z jakich ono korzysta. (Niestety, obecnie opór lobby księgarskiego jest zbyt duży, by w najbliższych latach doszło do zastąpienia książek tabletem.) A korzyści byłyby wielkie: wystarczyłoby, aby szkoły wykupiły licencje na podręczniki sporządzone w wersji elektronicznej. Wówczas uczeń nosiłby w plecaku całą potrzebną bibliotekę i wszystkie podręczniki. Do zapakowania miałby tylko tablet i kilka zeszytów oraz przybory do pisania. W przypadku zastępstwa bez problemu mógłby korzystać z zawsze dostępnych podręczników.

Użyteczność tabletu

Wydaje się, że to urządzenie będzie coraz bardziej niezbędne zarówno w pracy jak i w szkole. Od najprostszych zawodów – pokojowa na tablet może pobrać rozkład pokoi zwolnionych przez gości, które trzeba posprzątać; kucharz może wysłać zamówienie konkretnych produktów do dostawcy, ściągnąć przepisy z portali lub zamieścić na swoim blogu własne receptury oraz przyjąć zamówienia z sali; podróżujący może w każdej chwili sprawdzić stan rezerwacji połączeń, hoteli i dostępność biletów; kierownik produkcji może sprawdzić stan pracy, absencję i wykonanie dziennych limitów. Uczeń czy student może w każdej chwili ściągnąć potrzebne artykuły, książki; może zaplanować spotkanie, sprawdzić dostępność nauczyciela czy wykładowcy i w elektronicznym dzienniku sprawdzić swoje oceny, harmonogram egzaminów i dni wolnych.

Tablety obecnie zastępują podręczniki, zeszyty, skrypty, zbiory przepisów i kodeksów i gazety oraz zapewniają dostęp do bieżących informacji i ułatwiają planowanie pracy. Im prędzej dostrzeżemy tę właściwość, tym szybciej i sprawniej uda się zarządzać własnym/szkolnym/firmowym czasem, produkcją i nauką.

Źródło: AllView – Telefony komórkowe

You might also like