FirmaSpecjalistyczna.pl

Meble cateringowe, czyli niedrogi i praktyczny sposób na organizację imprezy plenerowej

0

Organizacja imprezy plenerowej to nie lada wyzwanie. Bez względu na to, czy mamy na myśli masowy event, czy kameralną imprezę integracyjną, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. W przypadku dużych przedsięwzięć niezbędna będzie odpowiednia promocja. Natomiast małe imprezy zamknięte wymagają sporządzenia listy gości i rozesłania zaproszeń. Liczba gości to jednak tylko kropla w morzu spraw, których musi dopilnować główny organizator. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą zorganizować imprezę plenerową w sposób praktyczny i niedrogi.

Pogoda nie może być zaskoczeniem

Dzień imprezy można zaplanować co do minuty, ale nigdy nie da się przewidzieć pogody. Jak wszyscy doskonale wiemy, prognozy często przeczą sobie nawzajem i należy je traktować z przymrużeniem oka. Dlatego też, organizując imprezę plenerową, należy wziąć pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze pogodowe, tak aby niekorzystne warunki atmosferyczne nie zniszczyły gościom dobrej zabawy gościom. Najlepszym pomysłem jest w tym przypadku namiot eventowy, który ochroni uczestników wydarzenia przed deszczem i wiatrem. Rozwiązanie to sprawdzi się również w przypadku niskich, jak i rekordowo wysokich temperatur.

Wybór menu, jego prezentacja i serwis

Jedzenie stanowi jeden z filarów każdej imprezy, również tej organizowanej w plenerze. W pierwszej kolejności należy oczywiście zadbać o dobór menu, które powinno być zgodne z motywem przewodnim oraz ogólnym charakterem przyjęcia. Przy planowaniu jadłospisu warto wziąć pod uwagę indywidualne upodobania dietetyczne oraz alergie czy nietolerancje pokarmowe poszczególnych gości. Na stołach nie może zatem zabraknąć dań wegetariańskich czy bezglutenowych. Niemal na każdej zabawie obecni są kierowcy oraz abstynenci, dlatego warto zapewnić im szeroki wybór napojów bezalkoholowych.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się zaserwować niewielkie posiłki, wystawny obiad, czy jedynie przystawki, uczestnicy wydarzenia nie mogą spożywać jedzenia „w powietrzu”. Na każdej imprezie plenerowej niezbędne są zatem meble cateringowe. Jest to niedrogie, a zarazem praktyczne rozwiązanie, ponieważ modele mebli możemy dopasować do charakteru konkretnego wydarzenia. Przed ich wyborem, warto wiec zastanowić się nad tym, czy posiłki będą serwowane na zasadzie szwedzkiego stołu oraz samoobsługi, czym może niezbędne będzie zatrudnienie kelnerów, którzy będą podawać potrawy bezpośrednio do stolików.

Usadzenie gości kluczem do sukcesu

Wpływ na atmosferę wydarzenia mają przede wszystkim relacje między jej uczestnikami. Meble cateringowe zależnie od typu mogą tworzyć pożądany klimat i charakter imprezy. Jeżeli zależy nam, aby wydarzenie sprzyjało wspólnemu biesiadowaniu, a jego uczestnicy czuli się swobodnie, wybierzmy rozkładane stoły oraz ławy. Nie sprawdzą się one jednak na oficjalnych przyjęciach, na których obowiązują stroje wizytowe. W tym przypadku lepszym wyborem będą składane krzesła i okrągłe stoły. Jeśli organizujemy natomiast plenerową imprezę, która z założenia ma być wydarzeniem stojącym, podczas którego jedzenie jest jedynie przerywnikiem w zabawie, postawmy na okrągłe stoły barowe.

Każda impreza plenerowa to prawdziwe przedsięwzięcie, które wymaga gruntownego zaplanowania. Odpowiedniej wielkości namiot eventowy, różnorodne menu czy estetyczne meble cateringowe to tylko niektóre elementy wpływające na sukces wydarzenia.

You might also like