FirmaSpecjalistyczna.pl

Jaką firmę pogrzebową wybrać?

0

Po śmierci zmarłego przychodzi czas na wybranie domu pogrzebowego, który odpowiednio przygotuje ciało i zajmie się organizacją całego pogrzebu. Nachodzą nas wtedy wątpliwości, jaką firmę pogrzebową wybrać, aby pogrzeb odbył się bez niespodzianek, a pracownicy przygotowali ciało z poszanowaniem i godnością?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy pogrzebowej?

Wiele zakładów oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe. Obejmuje to wszelkie formalności i problemy logistyczne. Warto zdecydować się na taki dom pogrzebowy, w którym będziemy mogli załatwić wszystko, co związane jest z pogrzebem. Czas, w którym przeżywamy żałobę to okres trudny, więc zajmijmy się własnymi emocjami i żalem, a nie myśleniem o organizacji transportu uczestników, załatwianiu mnóstwa dokumentów czy kupna wiązanek i wieńców pogrzebowych w osobnej kwiaciarni.

Sprawdźmy też, czy firma korzysta z usług wielu pośredników, czy sama prowadzi sprzedaż trumien, kwiatów czy odzieży dla zmarłych. Pomoże to zmniejszyć koszt pogrzebu, który przecież nie należy do najmniejszych.

Dobre firmy pogrzebowe pomagają w załatwieniu wszelkich formalności i wypełnianiu dokumentów. Niektóre domy pogrzebowe biorą na siebie organizację zasiłku pogrzebowego, z którego pobierają sobie należności za pogrzeb. Przy spotkaniu w domu pogrzebowym od razu powinniśmy poznać koszt pogrzebu, aby móc się finansowo przygotować. Jeśli firma nie chce podać nam końcowej kwoty, możemy podejrzewać, że doliczą nam za jakieś dodatkowe usługi, których nie zamawialiśmy i na które nie przygotowaliśmy się finansowo.

Zakład pogrzebowy może także przejąć na siebie obowiązki załatwiania formalności na cmentarzu oraz firmach ubezpieczeniowych.

Sposób pochówku

Każdy zakład pogrzebowy oferuje organizację pogrzebu katolickiego zakończonego złożeniem ciała w grobie. A co w przypadku, gdy osoba zmarła była ateistą lub życzyła sobie skremowania ciała po śmierci?

Wybranie odpowiedniej firmy pogrzebowej jest szczególnie ważne, jeśli nie decydujemy się na pochowanie zmarłego w sposób tradycyjny. Obecnie mamy możliwość wyboru pogrzebu z kremacją, której nie oferują wszystkie zakłady pogrzebowe. Dotyczy to również osób, które nie życzą sobie pogrzebu katolickiego. Istnieją firmy, które zapewniają pogrzeby świeckie z asystą mistrza ceremonii.

Najczęściej wybór takiej formy pogrzebu jest czymś dla nas nowym, dlatego nie bójmy zapytać się pracowników zakładu pogrzebowego o przebieg uroczystości, abyśmy mieli pewność, że jest to dokładnie to, czego oczekujemy.

Mnogość firm pogrzebowych pozwala nam wybrać najlepszy i najbardziej odpowiadający naszym wymaganiom zakład.

O co pytać zakład pogrzebowy?

Podczas organizacji pogrzebu powinniśmy zapytać o najważniejsze kwestie, takie jak:

  • transport ciała do chłodni;
  • czas oczekiwania na pogrzeb;
  • załatwienie formalności;
  • usługi kosmetyczne;
  • zakup trumny, tabliczki, klepsydr i kwiatów;
  • transport  uczestników pogrzebu;
  • dodatkowa oprawa uroczystości pogrzebowych (np. oprawa muzyczna);
  • organizacja miejsca do pożegnania zmarłego przed pochówkiem.

I choć teraz może wydawać się to oczywiste, to podczas opłakiwania zmarłego wiele aspektów pogrzebu przesuwa się na dalszy plan. Dlatego warto wybrać firmę pogrzebową, która pomyśli za nas o wszystkim. Na pogrzebie bliskiej osoby nie potrzebujemy dodatkowego stresu, czy myślenia o tym, czy wszystko zostanie przeprowadzone tak, aby godnie uczcić pamięć tego, który odszedł.

Przed podpisaniem umowy z zakładem pogrzebowym dokładnie przeczytajmy wszystkie punkty. Jeśli coś jest niejasne, poprośmy o wytłumaczenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na pogrzebie nie wystąpią przykre okoliczności, a my będziemy mogli oddać się emocjom i godnie pożegnać zmarłego.

Źródło: Usługi pogrzebowe Elizjum

You might also like